15 ledna, 2025

Neobratný útok Bruselu na Slovensko

V červenci 2024 vydala Komise Evropské unie hodnotící zprávu o stavu právního státu Slovensku. Tu první státní tajemník slovenského Ministerstva spravedlnosti Milan Hodás označil za velmi málo objektivní s tím, že přispívá k erozi důvěryhodnosti institucí Evropské unie.

Jak se zpráva tvořila, dokládá, že cituje facebookové vyjádření pracovníka zrušené Speciální prokuratury v Pezinku, ale nestojí ji za to zmínit vyjádření slovenské Generální prokuratury, Slovenské advokátní komory, soudců a právních teoretiků. Právě slovenští advokáti poukazovali, že za vlád Igora Matoviče a jeho nástupců se až 60 % advokátů setkalo s nezákonným donucením ze strany bývalé Speciální prokuratury. Především propuštění z vazby bylo podmiňováno přiznáním.

Evropská komise používá dvojí metr. Slovensku vyčítá snížení některých trestů, např. za poškození finančních zájmů Evropské unie z rozmezí 7-12 na 3-10 let odnětí svobody. Komisi však nevadí, že my i Rakousko máme sazbu 1-10 roků. Chce-li být Brusel objektivní, má za totéž kritizovat i jiné státy, ale je projevem svévole, že kritizuje Slovensko za to, co mu jinde nevadí.

Obdobně působí kritika zrušení Speciální prokuratury, kdy zpráva mlčí o tom, že ji nahradil speciální útvar pro závažné zločiny Generální prokuratury. Přitom řada státu, včetně Francie či nás, speciální prokuratury nemá a Evropská unie dříve uznala, že je výrazem svrchovanosti členského státu, zda pro určitou oblast zřídí speciální úřad či ji řeší v rámci obecných orgánů. Ale co Brusel přizná Francii, upírá Slovensku.

Evropská komise nepravdivě kritizuje, že Ficova vláda zavedla možnost upuštění od potrestání, což však je ve slovenském právu již od roku 2005. Jen bylo upuštění více navázáno na nahrazení škody poškozenému. Tento institut je i v našem trestním právu a odpovídá trendu, že trestní právo nemá být pouhá represe, ale především o náhradě škody a převýchovném působení na pachatele.

Při zjištění jaké zprávy tvoří Evropská komise a zhodnocení přínosu desetiletého působení Věry Jourové v Evropské komisi, vyvstává jako možné řešení hledání nového komisaře za Čechy, Moravu a Slezsko, že snad je lepší žádného komisaře nemít.

28 thoughts on “Neobratný útok Bruselu na Slovensko

  1. Evropská komise tedy káže o právu. Chapadlo banksterů musí vědět nejlépe jak utužovat tyranii poddaných.

  2. Právě takovýmto jednáním, plným dvojích metrů, se kdokoli silně diskredituje, až jeho důvěryhodnost klesá k nule – a je zcela jedno, zda se jedná o jednotlivce, médium, soudní institut či Evropskou unii.

    1. Re: Ládik!!!

      Nejlepší by bylo, kdyby celý ten „východ“ dostal z Bruslogradu červenou kartu, jako ve fotbale.
      Předčasně do sprch – to by bylo hodně dobré řešení.
      Bohužel se tak nestane.

          1. V Kolíně ho vyrábějí dosud. Akorát se přejmenoval z Cyklonu B na Uragán D. Ten co to označení vymýšlel mel zvláštní smysl pro humor… 🙄

          2. Nejsem si úplně jistý, jestli je k výrobě kyanovodíku zapotřebí zemního plynu.
            Možná je získávání vodíku tímto způsobem levnější, ale „tehdy“ k výrobě C-B žádný zemní plyn nepotřebovali, protože tu ani nebyl. Domnívám se ale, že tehdy se kyanovodík získával nějakým procesem přímo z kyseliny kyanovodíkové – zdejší chemici jistě upřesní.

      1. Zijete v mylnej predstave, ze my sme strasne chceli ist do EU, no ta sa okunala ako panna pred prvym sexom az nakoniec horko-tazko privolila. No ked sa jej prestaneme pacit, tak nas moze hocikedy zo svojej postele vyhodit.
        No nic nie je dalej od pravdy. V skutocnosti by bolo pre staty strednej europy ovela tazsie zostat mimo EU a zachovat si ako tak svoju suverenitu ako do nej „dobrovolne“ vstupit. Neslo totiz zo strany EU o ziadne velkoryse prijatie novych plnopravnych clenov ale o poslednu vlnu kolonizacie KOZY, aby si na nas zahojila svoju upadajucu ekonomiku. A pouzila na to nie hrubu silu ale prislovecnu mrkvu pred pyskom somara. Vladimir Meciar to spravne prekukol a poslal celu EU do rite, ale aj tak to slovensku nebolo nic platne. Soros tu nalial niekolko miliard na zvrhnutie Meciara a za premiera sa dosadila poslusna prozapadna figurka byvaleho zeleznicneho vypravcu zo Spisskej Novej Vsi menom Miki Dzurinda a uz sa radostne islo do EU aj NATO…..

          1. A po barevném převratu, se v ČR dalo nejvíc ukrást a nejvíc potenciálně konkurenčního zlikvidovat. Suverénně nejvíc z celého RVHP, mimo SSSR, samozřejmě.

            1. A navíc tady bylo dost prodejných politiků, kteří se na rozkradení státu ochotně podíleli. Proto to tady ani nemuseli bombardovat jako bývalou Jugoslávii, kde nejdřív podpořili ustašovské teroristy, poštvali je na Srby a potom „oprávněně zasáhli.“

                1. ad polodebil, Tymákovan
                  „…bývalou Jugoslávii, kde nejdřív podpořili ustašovské teroristy, poštvali je na Srby a potom „oprávněně zasáhli.“
                  Ano, tak vypadá přesný popis událostí jednou větou. Polodebil na hrad!! (jestli by se to tedy nepovažovalo za nošení dříví do lesa… 😉

                  1. Nejhorší svinstvo byla ta operace Račak. UCK převlíkla svoje mrtvý bojovníky do civilu, prohlásila, že to jsou civilisté povraždění krvelačnými Srby a na základě toho Clinton nařídil 80 dnů trvající bombardování Srbska s tisícema mrtvých civilistů. V base v Haagu měl shnít on, jeho stará i Javier Solana. Místo toho tam chcípnul jako pes Miloševič na to, aby několik let po jeho smrti vylezli s tím, že to za co ho zavřeli vlastně neudělal.

                  1. Ještě si mnozí vzpomenou, jak bleskové uznal Helmut ( ten větší)
                    samostatnost Chorvatska a zároveň , jak mu celou věčnost trvala odpověď na otázku, zda uznává hranici ODRA- NISA.

                    1. I to, že F. D. Genscher při slavnostním stříhání plotu železné opony přiletěl na místo setkání z české strany hranice. Inu, do všech zemí okolo „státní hranice“, do Československa „stávající hranice“.

                1. Je to tak. A pokud bude někdo chtít , dostane se i k jiným informacím, než se předkládají, co předcházelo Srebrenici.
                  A co se týká Kosova, tak dnes tam má ten bastard Clinton pomník. Je to na zvracení.

                    1. Brzy se dočkají, po Ukruině se bude měnit mnoho věcí, ale Kosovo určitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *