22 února, 2024

Zítra se bude udávat všude

Tyto kartičky, tištěné na tvrdém kartónu, budou rozeslány
do všech rodin, které mají přístup k internetu

Premiér Fiala – moje vlastní syntéza předvolební kampaně a jednoho z projevů

—ﬡ—

Můj milý deníček mě zná, a proto – na rozdíl od Tebe, můj milý čtenáři – nebude překvapen, když se veřejně přihlásím k těm, kteří občas dají na různé tzv. esoterické nauky. Podrobně to můžeme rozebrat někdy jindy – teď se omezím na konstatování, že svět je daleko komplexnější, než jsme ochotni si připustit, a (zjednodušeně řečeno) informace o všem jsou všude. Jádrem (některých, ne nutně všech) esoterických učení jsou postupy, jak se oněch rozptýlených informací dopátrat a zkoncentrovat je natolik, aby byly vyslovitelné lidskou řečí.

V tomto bodě může být významnou pomocí intuice. Sám pro sebe se domnívám, že intuice zpracovává signály, které k nám z okolního světa sice přijdou, ale přes bariéru našich mentálních návyků neproniknou do vědomí. Intuice nám je zprostředkuje jako pocit, a pak je jen na nás, zda kromě racionálních kalkulací vezmeme v úvahu i své pocity. Myslím, že většina z nás dělá to celkem často, ale veřejně se k tomu nepřizná v obavě z posměchu.

V dobách, které už dávno odnes’ čas, působila v ČR banka Haná. Možná, že někteří si na ni ještě vzpomenou. Svůj první bankovní účet jsem si kdysi otevřel u ČSOB, ale nebyl jsem tam příliš spokojen. Tehdy bylo v bance (v každé, nejen v ČSOB) všechno na dlouhé lokte a navíc – u „mojí“ pobočky se prakticky nedalo zaparkovat. Takže jsem úplně zajásal, když se z tuzemského bankovního rybníčku vynořila banka Haná a otevřela pobočku kousek od mého bydliště, s pohodlným parkováním v blízkém dosahu.

Malá banka, malá pobočka, malé město – všechno šlo rychle a pohodlně. Jako klient jsem to nijak detailně nesledoval, zajímaly mě jiné věci (aby mně zákazníci platili a do banky chodily peníze). Banka Haná evidentně rostla, po kraji vznikaly její pobočky a na plakátech měla spoustu reklamy. A tehdy se to stalo.

Jedna z reklam, která měla propagovat solidnost a spolehlivost banky, zobrazovala velkého nebezpečně vyhlížejícího krokodýla, kterak drží v tlamě obrovskou zlatou minci. Text pod obrázkem sděloval něco jako „vaše peníze pevně držíme a jsou u nás v bezpečí“ – nepamatuju si přesně. Co si ale dodnes pamatuju zcela přesně, byl pocit, který se dostavil, když jsem tu reklamu spatřil. A opravdu, opravdu to nebyl pocit jistoty a bezpečí, spíš naopak. Formulaci stále hledám těžko, ale v „bankovním“ kontextu bych to vyslovil asi takto: „…ta banka nebude v dobré kondici.“ Obrázek na reklamě mi podsouval neodbytnou otázku: vrátí mi ten krokodýl mou minci, když si pro ni sáhnu…?

Založil jsem účet jinde a převedl peníze. Krátce na to banka Haná skončila – pokud si dobře pamatuji, o peníze tenkrát snad nikdo nepřišel; ale ten signál…! Brr.

Jistě se teď ptáš, můj milý čtenáři – deníček se neptá, on to ví – co mají společného banka Haná a Petr Fiala. – Inu, vlastně celkem nic, jenom ten pocit, když vidím reklamu: brr.

Atrapa střelné zbraně říká něco o tom, jak citlivě chce Petr Fiala vládnout, a ta nápadná červeň signalizuje, že to ani nebude příliš skrývat. On to svým voličům v symbolické rovině dokonce sděluje předem, ale mnohým z nich to přes bariéru mentálních návyků neproniklo do vědomí. – Tak co teď?

Možná bychom měli všem rodinám, které mají přístup k internetu, před volbami rozeslat na tvrdém kartónu tištěnou kartičku s tímto sdělením:

Doufejme, že v té době bude to ještě dovoleno.

—ﬡ—

121 thoughts on “Zítra se bude udávat všude

 1. Ještě není 1.4.2022, ale :

  Německé řešení závislosti na ruské ropě: Nedělní zákaz jezdění a stovka na dálnici

  Podle Greenpeace zákaz ideální pro celou Evropu

  https://www.autojournal.cz/nemecke-reseni-zavislosti-na-ruske-rope-nedelni-zakaz-jezdeni-a-stovka-na-dalnici/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=qMlnbzJ9gui-202203110332&dop_id=15732151

  P.S. Fiala to vylepší celoročním doporučením pro automobily.

  Omezení rychlosti pro chodce 5 km/hod.

  Cyklisté 10km/hod.

  Doporučení pro úsporu obnovitelných energií.

 2. Meneco, docela dobrá změna to řazení příspěvků. V noci mi tady vysvětlujete zdejší novotu, že poslední je jako první a první je zase poslední a ono se to zřejmě řadí a řadí … až ejhle, druhej den to uzavře diskusi příspěvkem starým 3 dny (Alena Z. napsal:6 března, 2022 – 19:15) a později napsaný příspěvky ani ho*no a zmizej. Ta metoda bezedný díry se mi děsně líbí, jen si vzpomenout, kdo to má taky takhle zmáknutý? Jasně, manželčina peněženka, taky furt a furt dávám a vono furt a furt kde nic – tu nic. To mě fakt baví!

  1. ?
   to je psina, tenhle WP, jakmile jsem zavěsil tenhle NOVEJ příspěvek, tak se objevilo zmizelý, co jsem napsal v noci. Sem budu chodit, to je dobrá detektivka.

   1. Člověče…

    Když otevřete článek, tak se vám teď pod mím objeví první dávka komentářů a nad nejhornějším z nich je fialovým nápisem napsáno:

    „Novější komentáře“

    no a když na to kliknete, tak se dostanete do várky novějších komentářů. Pokud chcete číst starší komentáře, tak si zase kliknete na „Starší komentáře“.

    Kapišto?

 3. Dám to sem, téma je pžibližně stejný, diskuse už mrtvá, jinde to tudíž nezahnojím a taky, kdo by to četl, žejo!

  Blbíš a představivost aneb zlatej Husák!

  Blbíšova nedostatečnost je téměř ve všem bezbřehá. Snad i proto mi všichni dali pokoj a já jim to oplácel tím, že celej život jsem se necpal do žádných funkcí a angažovaností a ták podobně. Prostě o sobě vím, že kdykoli si něco myslím či napíšu, vždycky je to vedle, pomýlený a úplně nesprávný (řeknu rovnou, až nesvéprávný, to uvádím pro zvláště natvrdlý zdejší dohlížeče nad tím jedině správným názorem a pravdou). To je, bohužel, ale asi tak všechno, co s tím můžu dělat!

  Nevím jak u vás, ale jednou v naší práci začalo takový divný období, kdy jindy celkem normální a přátelský bolševici proti sobě vzájemně vyjeli jak slepice po flusu a vemte jed, že u toho používali sviňácký a podrazácký metody. A já, protože jsem byl mladej a blbej, tak jsem se jim ještě posmíval, protože mi to přišlo docela nenormální až hloupý. Pravda, někdo ztratil a druhej třeba zase získal nějakou funkci, ale že by to bylo nějaký terno, to mi fakt tehdá nepřišlo, protože rozdíl dělal jen pár stovek, prostě se mi to zdálo ubohý a směšný.

  A tak se stalo, že nám, co jsme na ně prostě srali, ta potom z toho poflusávání vzešlá vítězná klika bolševiků vrazila do ruky “Poučení z krizovýho vývoje“ s vysvětlením, že prej jestli u nich chceme dál tahat čáry, tak ať si to jejich „Poučení“ přečteme, že nás z toho budou zkoušet. A protože já tehdy měl v tomhle jasno, provozoval jsem kontinuálně nechápající výraz blba s provokativním šklebem pod už tehdá docela bujným fousem motorkáře nepřekonatelný ČZ 125cm kubických. Na to ale zřejmě byl alergickej obzvlášť kovanej a tehdy k nám nově dosazenej bolševik-čistič, že prej mě ty srandičky brzo přejdou a šáhnutím do šuplíku svýho stolu mi k tomu jejich „Poučení“ přidal jakýsi rozpracovaný instrukce, který se nazývaly „Kterak pracovat s textem Poučení“, na kterých jsem si podle toho kápa vítěznejch bolševiků tý podnikový buňky měl ověřit, jak asi tak přibližně jsem na tom s chápáním toho „Poučení“.

  Co vám budu povídat, mě v tý době víc bavily jiný věci, třeba ženský, když dneska máme to MDŽ, a tak jsem se jim na to vykašlal. Taky proto, že jsem se úplně hned na začátku toho jejich hutnýho textu zadrhl na mně vůbec nic neříkajících a tam používaných slůvkách, který byly pro mě jako z jinýho světa. Jenže i tohle měl Husák ošéfovaný, protože k tomu „Kterak…“ byl na konci připojen tzv. terminologickej slovník, kterej ty slovíčka vysvětloval a … a já jsem si nemohl nevzpomenout na Wericha, jak svýho času dával k dobrýmu „poznámky/vysvětlivky pod čarou“ ve Švejkovi a to mě natolik potěšilo, že jsem se jim na to úplně vysral, jak se trefně u nás v kamenitejch horách říká na první dobrou, protože já se do žádných funkcí necpal, nebyl jsem nikde organizovanej, a taky jsem poznal, že bolševik potřebuje spíš mě, než já jeho a podle toho jsem se tedy zachoval.

  No zkrátím to, prostě za Husáka člověk věděl na čem je, ten se prostě nezakecal a taky měl výsledky! Za pár měsíců s nepodstatnýma zádrhelama a pochopitelnýma kolaterálníma ztrátama (=vyhazovama) měl tu normalizaci zhruba zmáknutou. U něho prostě podvratnej živel byl podvratným živlem, i kdyby nechtěl, jak tomu v mnoha případech taky bylo!

  Jenže teďka čtu toho našeho úplně nejvyššího prokurátora Stříže, a abych řekl pravdu, z těch jeho rádoby dobrácky nasazených rukaviček/NErukaviček jsem jaksi vedle, protože:
  – za prvý = nedisponuju takovou bohatou mozkovnou, což u Blbíše není zas tak divnýho
  – za druhý = z toho jeho níže opsanýho vůbec netuším, která bije, protože nemám žádný právnický vzdělání.

  U Stříže to zkrátka, na rozdíl od Husáka, vypadá spíš na házení si korunou, kdy podle orel/hlava se ta svoboda slova asi bude posuzovat, jinak fakt už nevím! No naschvál, vážení, co asi tak vás napadne, když čtete:

  …“ svoboda slova má svý limity, proto jsme zvolili tuto formu jakéhosi upozornění občanům…“
  nebo,
  …“ naše stanovisko je naprosto obecné. Nemá být žádnou instrukcí pro orgány činné v trestním řízení, jak mají postupovat a tyto projevy kvalifikovat….“

  nebo,
  …“ jsme jednoznačně neřekli, že jakákoli adorace nebo jakékoli prohlášení musí být nutně trestné….“

  nebo,
  …“ upozorňovali jsme na to, že trestnost zde za určitých podmínek může být dána…“

  nebo,
  …” chceme jasně ukázat a dát signál společnosti, že některé výroky už přesahují rámec běžné společenské normy…”
  (tady si i nedostatečnej Blbíš dovolí položit otázku = KDO jako chce dát ten „signál“, když Stříž nemá odvahu, Fiala nemá odvahu, Rakušan nemá odvahu (a o Koudelkovi se raději zmiňovat nebudu, protože pod svícnem většinou bývá tmy úplně nejvíc) ukázat prstem na toho, KDO konkrétně podepsal příkaz, nebo odsouhlasení těm soukromníkům z NIC.CZ, že jako klidně můžou odpojit weby těch asi podvratnejch živlů a na základě jakýho soudního příkazu se „jasně ukázalo“ to Střížovo „překročení rámců běžný spol. normy”?

  nebo na závěr úplnej Střížův majsterštyk:
  …“ nebudu malovat nějakou hraniční čáru, to si musí každý ve své hlavě srovnat sám, aby poznal, co je ještě kultivovaným politickým projevem. My nechceme v žádném případě vyvolat dojem, že aktivisticky nastavujeme nějakou hranici mezi svobodou slova a protiprávností takového jednání….“

  Blbíš je prostě v prdeli, protože o sobě ví, že kultivovanej prostě není, sám nic nepozná a že by nastavoval nějakou hranici, to opravdu nehrozí, k tomu mu chybí to Střížovo právnický vzdělání. Stříž by měl bejt přece garantem dodržování práv demokratickýho státu, pravda, pokud tedy jím ještě skutečně jsme … proto to taky píšu!

  Zlatej Husák, řeknu vám, u něho člověk věděl, na čem je. U Stříže si Blbíš nevystačí ani s tou PŘEDSTAVIVOSTÍ, která mu na starý kolena zbyla jako snad jediná a to už je moc zlý, vážení!

  1. … ač jsem to zavěsil nakonec, je to úplně vpředu, což nebylo mým záměrem, to mi můžete klidně věřit!
   Dle blbíše první je první a poslední má bejt taky poslední, ale řešit to nehodlám!

    1. … mám to tedy chápat tak, že to aby si tedy ten novej neumětel a.a., co ani pár dní nedovede udržet klávesnici v klidu, na mě dával bacha, protože o teďka budu díky Alefovi všude tady první, Maneco?

     1. … teď koukám níže na to vzezření Zakladatele … takže né díky Alefovi, ale díky ještě škaredějšímu Zakladateli budu první. Tak ještě k nim přidat ten ksicht Ládika a jak tak pozoruju, bude ten triumvirát zdejších škaredů kompletní!

      1. Ti tři jsou fakt škaredí dědkové (ježiš… doufám, že to nejsou autentické portréty)… jen ten otec zakladatel byl asi původně krakonoš.

       Nicméně, ti tři jsou ale chytří, kdežto vy jste pořád blbíš.

 4. Technické prosby pro pana domácího Alef Nula:

  – Prosím otevřete občas nový článek, ať naše diskuze nejsou dlouhé jak tasemnice.
  – Nešlo by dát nejnovější příspěvky do diskuze nahoru, aby člověk nemusel pořád rolovat dolů?

  1. Změna řazení diskuse: požadavek už tu byl, vyzkoušíme asi večer. Pozor! Pokud v diskusích zavládne chaos, jsou to potíže růstu, nikoli cenzura! Pohov!
   Nový článek: předpoklad je rovněž večer. Nebude to nic převratného ani tématického k aktuální situaci, ale diskuse pod ním samozřejmě bude.

   Zakladatel

   1. Nekouřím, alkohol mám svůj, jezdím rychle (abych nebyl na cestě moc dlouho a nepročabral benzin), a 190 koníků potřebuje provětrávat – nejsem zapšklý důchodec.

 5. Dnes jel u nás nedaleko náměstí konvici 4 obrněných transportérů maskovaných zelenou sítí z listí. To jsem naposled viděla,když tu byli Rusáci. Teď však jeli opačnou stranou ,na ně.

  1. Já ji mám koupenou (belgický pralinky) už asi měsíc, ale bohužel bez tý Vaší láskyplný pentličky! Zrovna teď mně manželka po telefonu slíbila, že mi koupí ve městě kytky, který by se mi líbily, a těma ji hodlám překvapit, neb jí je dám spolu s těma pralinkama! Prostě mám to vymyšlený do detailu, a pokud dneska ještě k tomu vydrží svítit sluníčko, nebude to mít chybu.

   Bohužel, já jinak zapomínám svátky i narozeniny úplně běžně, takže dobře, že jsem tentokrát nezapomněl.

 6. Také idnes, kupodivu:
  “Na Donbasu sice i teď boje pokračují, ale mají dočasný charakter a ukrajinské síly jsou v defenzivě. Ve výsledku stále častěji přecházejí k partyzánskému působení a do operačního prostoru vysílají Rusové stále více jednotek vnitřní bezpečnosti, hlavně ruskou národní gardu. Jejich činnost má pacifikační charakter.”

 7. Podle tv zeman prozřel.
  Pozdě, ale přece… já ho naštěstí nevolil, jako nikoho. Průser je i SPD, že se nehlásí o svobodu proěvu. Ty jsem volil 3x a bylo to vedle. Chuj se mnou, jak by řekl ukrajinec.

  1. A kdo ví, třeba opravdu prozřel? Podle mého názoru je možných vysvětlení víc a toto je jedno z nich: prozřel, e.g. pochopil, že přinejmenším s danou politickou reprezentací nelze docílit ničeho. Je přece známo, že nejlepší způsob, jak se pomstít tupému úřadu, je – do poslední mrtě dodržovat všechna (a když píšu všechna, mám na mysli OPRAVDU VŠECHNA) jeho nařízení, až se z toho úředníci zeserou. Takhle to například dělá jistý daňový poradce v komunikaci s FÚ – a funguje to. Možná, že Zeman zvolil podobnou strategii.

   Stejně tak může mít pravdu Maneca a jsem nakloněn myslet si v zásadě totéž, co ona píše. S jediným rozdílem: já se za Zemana nestydím. Zásadně se stydím jen za konání těch osob, za něž se cítím být zodpovědný – to jest za konání své a svých nezletilých dětí.

   Ať už je Zemanova motivace jakákoli, mám za to, že nejpravděpodobnější výsledek je ten, že se od něj odvrátí i ti, kteří ho doposud, byť jen z nutnosti, nějakým způsobem podporovali. Nemyslím, že by Zeman toto nevěděl/neviděl; spíš bych řekl, že je mu to jedno. Prohlášením, že Putin je šílenec, se vyhnul politické sebevraždě; kdo získá čas, získá vše. V získaném čase si ještě s pár lidmi vyřídí účty (souhlas, tak to má být) a stáhne oponu.

   1. Zeman ví, že je na konci kariéry i života. Nedávno se té smrti podíval poměrně zblízka do očí, a kdo ví , co to s jeho – přiznejme – vypitým – mozkem udělalo.

    Volila jsem ho jako menší zlo, než mít na Hradě Schwarzenberka, volila bych i to přeštický prase – má český původ. Za některé jeho postoje jsem byla ráda, některé – jako jeho militarismus, nekritický obdiv Izraele apod. mi vadily, ale celkově to vypadalo, že národním zájmům země neškodí.

    Teď kvůli své opilecké uražené ješitnosti zájmy země a národa ničí, udělat si z Ruska nepřítele je vrchol debility, a doplatíme na to. Tady ho nic neomlouvá.

    1. Japonci (aspoň za starých časů) prý říkávali, že zradu může omluvit jen jediná věc: vítězství.

     Jestli budu mít příležitost, zeptám se salónního generála Zabijutěholourukou, co o tom soudí.

     1. Japonci jsou krutý národ, praví klasik.

      Jak už jsem psala v jiné souvislosti – „zlo musí přijít, ale běda tomu, skrze koho přichází“.

   2. Já to mám jako se styděním se za špatný čáry napáchaný mýma kolegama, který jako HIP jsem neuhlídal, ač jsem je měl na povel. Jenže tam se dalo dotyčnýmu urazit ruku i s tužkou a varovat ho, jestli to udělá ještě jednou, tak dostane přes držku a poletí = vždycky to fungovalo!

    Kdežto tohle?

    To pro mě nemá už žádný vysvětlení! A to se mohl Zeman posrat z Kotleby coby fašisty, přitom se Zelenským, s jeho tolerováním ukronácků (pokud jím není on sám) a bombardováním východu UK doslova Z A S V I N I L Den český státnosti spolu s jeho vyznamenáníma. Přes to u mě nejede vlak!
    Já už jen nevěřícně pozoruju fialovou trosku, která už jen lpí na tý svý posraný funkci (za každou cenu).

    Takže souhlasím s Manecou, kromě, mého shora už vyjádřenýho neskousnutí …atd., se navíc za Zemana stydím.

    P.S.
    nesouhlasím:
    „Zásadně se stydím jen za konání těch osob, za něž se cítím být zodpovědný – to jest za konání své a svých nezletilých dětí“,
    protože se mi takovej jednoduchej přístup prostě nezdá správnej (něco jako, co je za plotem, se mi netýká).

    1. Kolego, to je na Vás. Tím, že se za někoho stydíte, principielně ničemu nepomůžete: dotyčný dělá kraviny a nestydí se, Vy nejste mocen (a nikdy jste nebyl!) to nějak ovlivnit a přitom bičujete svou duši škodlivou emocí?

     Nikomu nebráním, aby tak činil, ale já nebudu. A Váš souhlas/nesouhlas k tomu nic nepřidá, nic neubere.

     1. Nesouhlas se nemusí nutně týkat toho, s kým nesouhlasím, ale třeba jen jeho názoru, to za prvý a za druhý, stydění se není bičování něčí duše, natož nějakou škodlivou emocí, stydění se je pouhej projev někoho za něco a to má k bičování opravdu daleko.

     2. Až do nás naočkujou dostatečně čipů a nahrajou umělou inteligenci, budou moci naše emoce ovládat nebo vypínat na dálku. Určitě při tom budou myslet jen na naše dobro, a vypínat budou jen škodlivé emoce.
      Do té doby se se svými emocemi musíme prát sami. Budhové, kteří to zvládli bezezbytku, už tu s námi nejsou 🙂

 8. Idnes o plynu:
  “Nemáme konkrétní příklad, že by se kompletně zastavily dodávky plynu z Ruska. Trh už totiž v předstihu reaguje absolutní přerušení plynu a nikdo neví, zdali na to dojde ze strany Ruska, nebo sankcemi ze strany Evropské unie a USA.”
  Tak usa v E zastaví plyn? Válkou?

  1. Je to všechno takové velice, velice zvláštní. Naše hlavní média píší, jako by již, již mělo Rusko hodit na Ukrajině do ringu ručník a odporoučet se se svěšeným ocasem domů, přitom mapy, jež znázorňují oblasti ovládané Ruskou armádou, se zvětšují.
   Když se zdálo, že se materiálně zapojí demokratický západ, Putin natáhl atomové kohoutky a onen demokratický západ sice verbálně dál podporuje hrdinu dneška Zelenského, ale jinak se obává, že Putin to myslí vskutku vážně.
   No a konečně se dostáváme k tomu plynu. EU svými salonními europoslanci a komisaři kují plynové pykle jak s tím ruským plynem vyjebat, leč když nastala možnost neodebírat ropu, Putin suše zdělil, že když nebude odebírána ropa nebude ani plyn. No a to zabralo na Němce, neb opět verbálně se přidat k demokratickému západu nic nestojí, ale nechat si položit průmysl hloupou EU mašinerií, tak to zase ne. Němec si svoji ekonomickou pozici nenechá jen tak nějak zpitomělou EU vzít.
   No, a o čem to ještě svědčí, byl založen první rozkol v demokratické jednotě. Jak jde o pohodlí a jistě i o peníze, pak je na prvním zájmem kšeft, třeba i s arciďáblen Putinem.
   Ještě jedna drobnost, Rusko asi!! při plánování vzalo v úvahu i to, že ekonomické železná opona demokratického západu bude stažena celá, tudíž, jak sdělil Puitn, jedem podle plánu. Zatím!!!! není ze strany Ruska vidět žádná nervozita.

   Sice se to asi nestane (hlásím soudruhovi Střížovy, že nepodporuji válku), ale co se stane, když Rusko doopravdy, sice s velikánskou náhodou, zvítězí, jak říkají odbornici, do deseti dnů. Kam se obrátíme pro suroviny, když ten Putin bude fuj, fuj chuj.

   1. A neříkala soudružka Dlouhosádlová, že je potřeba vybombardovat Mockbu?
    To by mohlo být řešení! V+W sice zpívají, že nikdo nic nemá míti za definitivní, ale tady bych z toho tvrzení udělal výjimku… to by bylo definitivní jaxviňa.

   1. A kde je Džamíla se svou distanční diagnostikou? Teď, teď!!! přišla její chvíle!

    Píšu si 2 úkoly:
    – podívat se do kalendáře, není-li právě 1. dubna
    – štípnout se, jestli se mi to jen nezdá

   2. Přiznám se, Maneco, že jsem myslel a taky trochu i doufal, že Zeman dokáže po volbách odejít s grácií, že dokáže zvážit svoje i naše vyhlídky a hlavně svůj zdravotní stav. Že výsledkem bude důstojnej odchod. Způsobem, jak to umí jen on, kdy vztyčí na premiéra se těšícího Fialu s jeho vocasy prostředníček a současně jim na rozloučenou řekne něco chytrýho až ták, že to vejde do učebnic dějepisu!

    Bohužel, nestalo se tak. Co nyní předvádí je pro mě, jako jeho voliče, neskousnutelný, nedůstojný až trapný. Prostě na tohle Fialovo fialovění Zeman neměl nikdy přistoupit. Podcenil jsem tu jeho touhu (teď už vím, že chorobnou) po vládnutí. Kdyby místo Zemana tam byl nyní Pepek Vyskoč, vyšlo by to nastejno. Nepočítal jsem, že to Zemanovo lpění na funkci povede k těmhle hořkým koncům, tedy alespoň pro mě jsou hořký, co bych zapíral.

    1. Zemana jsem 2x volila a vždy jsem ho pro mnoho jeho vyjímečných vlastností ctila.

     Ale Zeman, na rozdíl od Klause, nebyl zejména v jeho posledních prezidentských obdobích konzistentní politik a čas od času podléhal náhlé devótnosti vůči některým lidem nebo skupinám. Tuto devótnost často kombinoval s pokrytectvím.

     – Nelze zapomenout, jak se Zeman před několika lety účastnil nějakého fóra v Maďarsku, které pravidelně pořádal nějaký ruský oligarcha. Na tomto fóru vyjádřil onu devótní náklonnost vůči Rusku. Když se ale tak o týden později potom zúčastnil setkání papalášů NATO někde v Nizozemí, tak neváhal zase devótně vůči NATO označit Rusko za agresora kvůli Krymu.
     – Jeho divadlo s krtečkem v Číně byl další příklad jeho situačního vlezdoprdelkovství.
     – Nikdo moc nechápal, že myslí vážně, že v Afganistánu bojujeme za Prahu.
     – A všechny šokoval, když opět devótně pozval na návštěvu k nám lžiprezidenta Venezuely Kvída dosazeného bez ohledu na výsledek voleb americkou CIA.

     Asi bych si vzpomněla na víc těchto jeho podivných akcí, ale vždy se to časem nějak obrousilo a nebo to přebil nějakým pro-národním výrokem.

     Ovšem to, že mezi českými osobnostmi, které slavnostně vyznamenává za celoživotní práci, si dovolí naskočit na návrh jakési věčně zděšené Milky a vyznamenat politického komedianta za to, že posledních 14 dní vystupoval parkrát před kamerami, kde dával pokyn rozdávat jakýmkoliv lidem na požádání střelné zbraně a který nabádá lidi, aby si doma sami vyráběli molotovovy kokteily….. tož to už je opravdu přes tu, poslední dobou populární, červenou čáru.

     Jsem z toho nešťastná a snad i zoufalá, že se na konci Zemanova prezidentského vládnutí za něj stydím.

     Tahle epidemie ukrajinismu je ještě nakažlivéjší a horší jako epidemie covidismu. Už jí podlehlo i mnoho jiných dříve soudných lidí.

     1. Ještě pořád si říkám, jestli to od Zemana není jen nějaký vtip, který jsme nepochopili. Nevím, třeba to má za účel podtrhnout absurditu současné situace, třeba se nad tím pár lidí zamyslí.

      Ono to pozvání na návštěvu prezidenta, co jsme najmenovali Venezuele, to bylo právě tak absurdní a snad žádnou škodu neudělalo.

      Co se týče Zelenského, do října je ještě daleko, do té doby bude třeba chovancem nějaké psychiatrické léčebny.

     2. Já jsem Zemana volil jednou (podruhé). Koho jsem volil poprvé (proti Zemanovi), už si ani nepamatuju. – V novinách už někde píšou, že Zeman teď bude jako kůl v plotě, a mají pravdu. Koneckonců, na stavbu plotu je potřeba kůlů více než jednoho, tak teď máme dva, great! Kdo bude třetí? Fiala? – Přemýšlím, jestli kůl Jakeš přece jen nebyl ze zdravějšího dřeva.

      Ovšem žádá se mi připomenout, že vydáme-li se jednou cestou, současně se tím vzdáváme možnosti kráčet po cestě jiné. Volba Zemana měla mj. i ten efekt, že ostatním potenciálním škůdcům bylo ve škodění zabráněno (koneckonců, mnozí z nás právě proto Zemana volili; já jsem vždy otevřeně hlásal, že Zeman je pro mne nejkrásnější holka z ošklivince). Je možné, že ti, kteří se dnes stydí za Zemana, by v případě volby jiné dnes samým studem shořeli – umím si to živě představit.

      Hej, kočí! – jedem dál,
      i když náš kočár dostal smyk
      a láska spadla na chodník
      svý koně dál musíš vést
      (Pacifik, určitě někde na YT je. Já ho tam hledat nemusím, slyším to uvnitř)

 9. Poplašná zpráva z idnesu:
  “ Na podzim nás čeká další vlna nákazy covidu. Možná bude horší a zákeřnější než ta omikronová, říká ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 v rozhovoru pro MF DNES.”
  Jak to ten chlap ví?

  1. Přečetl jsem Váš komentář své kvalitnější polovině, nezaváhala ani vteřinu: „…už se na tom pracuje!“

   Musím sexisticky uznat, že v těch ženských fakt něco je – mě by to nenapadlo!

 10. uf, uf, skúsenosti vodiča, ktorý bol pre ukrajinskú rodinu na hraniciach
  https://www.facebook.com/Menellicar/posts/10221414176963471
  krátky úryvok:“Byl jsem tam, jak u červeného kříže, tak na odpočivadlech, kde je spousta cestujících, tak s nimi mluvil. Toto nejsou lidé postižení válkou. Toto jsou lidé, co se stěhují za lepším životem a bydlením na úkor někoho jiného a vymlouvají se na válku.
  Neříkám, že tam není problém, ale není takový, jak jej svět nafukuje a rozhodně není potřeba tam kvůli tomu jezdit osobními vozy a vozit tam po 5 ti karimatkách a 5 ti spacících, jak tu vidím na internetu.“
  „Ale pořád mi to připadá jako trochu trapná reklama. Pokud by bylo opravdu takhle potřeba pomoc, neměl by to někdo organizovat? Třeba červený kříž? Co, odkud, kam a čím, aby se nezahlcovaly silnice desítkami osobních vozů, když stačí jeden kamion? S výhodami přepravy pod humanitární pomocí?
  Aby se nejezdilo pro 3 lidi 15 ti osobáky, když stačí jeden autobus? KDyž už tam zázemí na přežití je?“

  1. Praktické poznatky o ubytování uprchlíků z UA, z první ruky.

   Naše velmi dobrá kamarádka změnila bydliště i práci, t.č. pracuje jako zaměstnanec jistého ubytovacího zařízení. Majitel toho zařízení se dohodl se svými „konkurenty“ v okolí, že ubytují uprchlíky z UA, a nabídli k tomu účelu své ubytovací kapacity (řádově: větší desítky lůžek).
   Neuhódneš, more, koho jim dovézli, plne autobúsy, pyčo.

   Je vidět, jak je ta proruská propaganda prolhaná: na aeronetu psali, že Ukrajinci nechtějí Indy přes hranice pouštět a ještě ke všemu je bijí. Jsem rád, že se alespoň některým Indům podařilo přes hranice proklouznout, až k nám.

  2. „rozhodně není potřeba tam kvůli tomu jezdit osobními vozy a vozit tam po 5 ti karimatkách a 5 ti spacících, jak tu vidím na internetu“

   Samozřejmě. Smysl takto koncipované pomoci v žádném případě není samotná pomoc příchozím, nýbrž co největší publicita, to jest propaganda a zaměstnání obyvatelstva těmi správnými myšlenkami, aby nemělo čas a kapacitu zabývat se myšlenkami na něco jiného. – Možná si vzpomenete, jak za minulého režimu probíhala cvičení CO (nemyslím mono-oxid uhlíku) z igelitovými pytlíky a hromadou ideologie.

   Kdesi jsem zachytil skvělou myšlenku, je tak skvělá, že mě vážně sere, že jsem na ni nepřipadl sám:
   „Jsem vděčný Gustavu Husákovi, že mne připravil na současnou dobu.“

 11. Fiallah zhasnul světlo
  asi ho to hnětlo
  že je na něj vidět.
  Třeba se chtěl stydět.
  Fiallah usekl vývoj.
  Myslel, že je Bivoj
  že skolil to prase.
  Ono chrochtá zase.
  Běží z norimberku
  na hrad švarcmberků
  běží z nížin Labe
  co vidí, to zdlabe.

 12. V hlavě mi furt klová
  ta svoboda slova.
  Doba Fialova.
  Lidi budou mlčet
  klidně mohou zvlčet
  uslyšíme vytí
  půjde jen o bytí.
  Člověk člověku vlkem
  už jen malým plkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *