4 prosince, 2023

Technické poznámky 8.3. 2022

Vážení a milí návštěvníci tohoto webu!

Vyhověl jsem opakovaným prosbám čtenářek (to mají k MDŽ!) a změnil řazení diskusních příspěvků pod články. Je to experiment: když se osvědčí, ponecháme; neosvědčí-li se, zkusíme něco dalšího. Podněty z řad čtenářstva jsou vítány.

Provoz na webu ožil; to samo o sobě je potěšující. Smutným rubem tohoto potěšení je, že hlavní příčinou bylo rozhodnutí jednoho z populárních bloggerů dále neblogovat. Tak svět přichází o bloggery. Okolnosti jsou ale dány a nezbývá, než se s nimi vyrovnat.

Průvodním jevem toho vyrovnávání možná budou nějaké změny ve vzhledu stránek, vzhledu a obsahu článků a možná i diskusí. Snad se to nestane, ale pokud přece jen v souvislosti s ohlášenými změnami dojde k nějaké ztrátě dat, nelekejte se, není to v důsledku cenzury. Zatím ne.

Donucen okolnostmi, konečně se dostávám k doplnění zatím chybějících informací v Kodexu bloggera. Není tam nic, co by zkušený tulák po internetech neznal a neočekával. Přesto se občas na stránku s Kodexem podívejte.

Ať se vám na web.litterate.cz líbí,

Zakladatel

5 thoughts on “Technické poznámky 8.3. 2022

    1. Vůbec nevadí. – Ano, vtipná grafika mnohdy o podstatě problému sdělí víc než sáhodlouhé texty.
      To je mimochodem zajímavý problém, který by zasloužil podrobně pojednat: z obrázkové symboliky se vyvinulo písmo, které zprostředkovalo doslova explozi poznání. Poznání je tak komplexní, že za účelem rychlého vyjádření složité informace vracíme se zpět k obrázkové symbolice (ikony v počítačových programech, ale i návodech k obsluze nářadí a spotřebičů, atd., jsou fakticky totéž, co staroegyptské hieroglyfy).

      Svět je opravdu podivuhodný: kdo z nás ho chápe v jeho rozmanitosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *