22 února, 2024

Technická připomínka k pořadí textů

Vážení bloggeři,

věnujte, prosím, pozornost následující informaci a doporučení.

Když založíte nový článek (koncept), WordPress ho zařadí do pořadí v databázi podle data vzniku. Jestliže například dnes, 16.10. 2022, začnu psát koncept článku, budu na něm pracovat a rozhodnu se publikovat svůj text až někdy příští týden (třeba 23.10. 2022), můj článek přesto vyjde s datem vzniku konceptu, to jest onoho 16.10. 2022.

Pokud to aktivně nezměníte, pro pozici článku na titulce není rozhodující datum publikace, nýbrž datum vzniku. Je to sice nelogické (čtenář neví nic o tom, kdo kdy začal psát který text), ale je to tak.

Co s tím?

V administraci v přehledu příspěvků máme možnost pořadí článků změnit.

Přejedete-li v administraci přes výpis příspěvků myší, měla by se vám místo obvyklé šipky zobrazit šipka všesměrová. Stiskem levého tlačítka myši a tažením všesměrovou šipkou lze pořadí příspěvků změnit.

Tento postup je jednoduchý, ale pozor, má jedno omezení: selhává, pokud přijde na změnu pořadí rozsáhlejší, než je obsah jedné stránky výpisu. Myslete proto, prosím, na pořadí textů včas a zařazujte své články tak, aby na titulce byly v chronologickém pořadí.

Za litterate krásnější!

Zakladatel

48 thoughts on “Technická připomínka k pořadí textů

 1. Pro Zakladatele. Píseň mne určitě neurazila, spíše překvapila, protože jsem ji slyšel poprvé v životě. Avšak pro mne je více příhodnější „Sweet Dreams“, protože :“I travel the world and the seven seas“. A ze stejné písně nejen pro Vidláka :
  Some of them want to use you
  Some of them want to get used by you
  Some of them want to abuse you
  Some of them want to be abused

 2. Mno, já teda nevím, školy nemám, leč laicky usuzuji – pokud někam píšu delší příspěvek, píšu a edituju v nezávislém editoru a teprve až usoudím, že jsem s textem spokojen, tak ho prostě „překlopím“ tam, kam je směřován… No a pak je datum a čas shodné s aktuální verzí. Elementary, dear Watson!

  1. Nejlépe je uvést příklad, a ten tu máme jako na zavolanou.
   Články Fáze popírání a Louka Starého berana II. jsou na titulce v opačném pořadí, než by měly být.

 3. Cely tento system je horsi nez jinde. Meli by byt dve moznosti zobrazeni : Podle casu vlozeni a strom odpovedi k danemu prispevku. Takto je to velice neprehledne.

  1. To sice řešíte něco jiného, než měl na mysli Zakladatel, nicméně bych se také přimlouval(pokud by to tedy šlo), přidat nějakou funkci pro úpravy diskusí. Mě osobně by třeba vyhovovala možnost přepínat řazení příspěvků, od nejnovějších, nebo od nejstarších.

  1. Já nejdřív píšu článek propiskou na papír. Když dokončím opravy a tak, přepíšu ho do Wordpadu. Článek si vytisknu. Většinou tam najdu něco, co se mi nelíbí a přemýšlím, jak to vylepšit. A pak provádím ještě menší opravy. Nechám to pár dní uležet. Pak to nakopíruji do mailu. Ještě to přečtu a někdy udělám i nějaké úpravy. A je to!

   1. No tohle, ty musis bejt hrozne starej, ty ses starsi nez sam cas, ty si se znal jeste s Gutenbergem, tebe jeste Pullitzer na Titaniku vozil…

    1. Já v tom nevidím ani tak příznak stáří, jako spíš příznak zodpovědnosti za to, jak vypadá text.

     Koneckonců – příznaky toho vidíme na prakticky každém písemném projevu, že…

       1. a to má čeština jedno slovo i s háčkem nad x ve slově xˇandy. akorát to nejde napsat najednou a buď musí být háček před x anebo až za 🙂

          1. Rvát, šediny? Ne nemám, zatím, i když mnozí mladší okolo je již mají. Navíc jsem se docela pobavil Malstromem diskuze. Ale to není podstatné. V přátelském duchu Vám taky prozradím tajemství. Genezi mého nicku. Nechtěl jsem použít slovo anonym. Nemohl a nechtěl použít samotné Nemo, protože jsem se obával, že budu spojován s vyblblou rybkou, kterou si mladší analfabeti vybaví spíše než románovou postavu J.V. A ta zkratka kapitána je odkazem na dobu před 89´, ve které jsem se narodil a ve které jsem i dospěl. Doba ve, které jsem měl sny i ideály. Od r.98, kdy jsem pochopil, že mou vlast ovládly mafie, které se jmenovaly ODS a ČSSD a budou si hrát na demokracii, jsem zlomil nad svou vlastí a jejími občany hůl. Proto se vůbec nevyjadřuji k Vašim debatám jak z toho ven. Není cesty ven.

          2. No on je ještě jeden kapitán Nemo o nějaký rok později u Trosky 1,2,3 a ten si nakonec věděl rady.

    2. Je to tak. Ale je tu ještě pár starších. Jinak: psaní rukou je druh manuální práce. A ta zlepšuje činnost nervů. Kdysi to doporučovali nemocným v leprosáriích. Třeba hrnčířské práce. Když už manuální práce nebyli schopni (když jim všechny prsty upadali), začal se jejich stav rychle zhoršovat.

     Dobré jitro!

     1. Kdysi jsem psal tak rychle, jak se mluví (dokázal jsem zapsat přednášku tak, že to bylo čitelné). Dnes se umím jenom podepsat a dát razítko.

      1. Docent Novák na katedře matematiky UJEP (dnes Masarykova univerzita) psal po tabuli, krasopisně, tempem širokořádkové rychlotiskárny, včetně precizně vyvedených grafů.
       Vždycky pak trpělivě počkal, než jsme si to opsali.

       Na pohled působil strašlivě přísně a ze zkoušky z analýzy u Nováka měli všichni hrozný strach. U zkoušky se pan docent projevoval jako laskavý a trpělivý táta. Ze všech kantorů jsem ho měl nejradši. – Můj obdiv a úcta k němu ještě násobně vzrostly, když někdo z jeho asistentů jednou prokecl, že je aktivní a výkonný horolezec.

       Já už píšu jen tiskacím, a jako Vy, klikyhák – podpis a razítko.

       1. Jo, to jsem zapomněl dodat – nepsal jsem psacím, ale strojnickým, kapitálkami… prokládáno řeckými písmeny, např. ró, mí, ný.. pro úsporu času.

        1. Ládíku! Vy musíte mít mozek jinak zapojený než my ostatní. Jinak to není možné. Měl byste být vyhlášen nějakou chráněnou přírodní rezervací. Bůhví, jestli je na Moravě někdo takový podobný!

         1. Já bych řekl, že právě tady je Ládik!!! na správném místě. Mezi svýma. – Tady nejsou dva jedinci, kteří by měli mozek zapojený stejně – samozřejmě s výjimkou těch, kdož jsú tady služebně.

       2. Usychá mi razítko,
        co s tím budu dělat?
        Je to asi kurvítko.
        Měl jsem býti prelát.
        Mlel bych jenom pantem
        byl bych mudrlantem
        kolem chladný kostel,
        doma teplá postel.

    3. Zapomínáte na jedno, a to, že ti vmontovaní pidižvíci v bednách co nám mají ?pomáhat? si ledacos opravují podle svého. Ale s /Myškin a\ yoker/takovým postupem Vám toho moc “ neopraví“. Tedy zatím, než zase nějakou „pomoc“ nevymyslí.

     Vážně mne občas udiví, co „pomocníci “ dokáží… nevšimli jste si?

   2. Re: yoker

    Já vynechávám propisku a papír. Na kompu píšu rychleji a hlavně čitelněji, než přední nohou na něco bílého.
    Napíšu, uložím doprostřed monitoru, abych to našel i bez dalekohedu (brejle).
    Delší text chce k vyzrání minimálně týden.
    Nejdříve za dva dny znovu otevřít a řešit úpravy. Občas se stane, že po úpravách na mne vykoukne text, který pojednává o něčem úplně jiném, než o tom, o čem jsem chtěl původně psát.
    Ale to už je spíš nastupující demencí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *