24 února, 2024

Několik drobností od deep webu

Když máme deep state, proč bychom nemohli mít i deep web, že ano? – Pojmem deep web mám na mysli zákulisí webu litterate.cz.

 • Alef Nula vzkazuje, že bude volit Babiše; ať se s tím každý srovná, jak chce. Podařilo se přemluvit dědka; pikantní na tom je, že Alefa nepřemluvili Babišovi stoupenci, nýbrž Babišovi odpůrci. Poslední kapkou do příslovečného poháru, který přetekl, bylo prohlášení jakéhosi velebníčka, že tento je hotov ublížit každému, kdo by Babiše volil. Tímto skutkem dotyčný duchovní učinil z dezoláta Alefa agresivního seniora a voliče Andreje Babiše, a to neodvolatelně
 • a nyní nezáživné technikálie: Zakladatel je pracovně vytížen a na péči o web mu nezbývá tolik času, kolik by si přál. Kdy tento stav pomine, lze jen stěží odhadnout. Proto:
  • ruším Semafor. Málokdo, pokud vůbec někdo, ho bere do úvahy – je tedy zbytečný
  • na dobu neurčitou pozastavuji rubriku Hlas lidu. Na zpracovávání textů do této rubriky určených nyní bohužel nemám čas. Pokud někdo přesto touží na litterate.cz publikovat, může požádat o založení blogu (návod je v Kodexu webu, bod 3) a bude publikovat samostatně
  • výše uvedené se dotýká i výtečníků, kteří mají sice založen blog, mají přístupové údaje, ale neopodstatněně se podceňují a nechávají si své blogy obsluhovat administrátorem, tedy mnou (však oni vědí, kteří to jsou). – To, přátelé, skončilo. Učit se, učit se, učit se – to řekl, pokud si pamatuju dobře, pátého ledna (tedy nedávno) Vladimír Iljič Lenin. Neschopnost naučit se něco nového je příznakem stáří – říkám já; a vy jste – jak pro změnu říkává Targus – mladí a krásní, takže alou, nebuďte líní a publikujte samostatně

To je z deep webu prozatím vše.

Šťastnou ruku v ruské ruletě nadcházejících prezidentských voleb vám přeji.


22 thoughts on “Několik drobností od deep webu

 1. A když už jsme u těch zpráv, Toyota zastavila výrobu. Informovali o tom už všichni možní novináři, ale bez dalších detailů, takže je uveďme pro zdejší osazenstvo:

  TOYOTA Kolín nebude vyrábět od 31.1.23 do 26.2.23
  TOYOTA United Kingdome nebude vyrábět od 16.2.23 do 6.3.23

  Důvod? Nedostatek polovodičových součástek, čipů. Dopad naautomobilový průmysl v ČR je značný.

  1. Je zajímavé, že zrovna téhle zprávy (v podstatě ekonomická černá labuť minimálně pro Česko) se nikdo moc nevšiml, že se v tom nikdo nenimrá. Přitom důsledky jsou zřejmé. Pro stát, výběr daní, pro zaměstnance Toyoty a hlavně – všichni dodavatelé se s nimi svezou, nebudou vyrábět.

   Ještě černější otázkou je, zda za tím jsou jenom ty zpropadené součástky, čipy…

   1. Důsledky zřejmé budou, ale projeví se až v dubnu, a fatálně. Naše životní úroveň opravdu klesne. Toyota měla problém s čipy už po havárii ve Fukušimě a kvůli tomu rozjeli vlastní výrobu čipů, ale ta jim kryje jen část produkce aut. Zbytek nakupují a tam jsou ve frontě. Vzhedem k poklesu počtu vyráběných aut se spíše schovávají za jiné problémy v dodávkách nebo v kvalitě subdodávek. Kvůli poklesu výroby by naopak měli mít přebytek čipů již objednaných. V každém případě to znamená výpadek jedné významné části autoprůmyslu na měsíc, což je 9% ročního obratu dané části průmyslu. Protože se turbulence tím způsobené projeví i v dalších oblastech průmyslu, dá se odhadnout pokles HDP ve 2023 cca. 10%. A možná více, jestli nastane podobná událost.

  2. Toyota má problém s chipy, což je pro ně jistě mrzuté. Těžko se ale dá pochopit, že stejný důvod je mj. uváděn pro opožďování dodávek F-35. Jak dnes uvádí na Novinkách.

   1. Když ony se ty odolné čipy jednodušší tehcnologií vyrábí v Číně. a tam bude spíše problém v nedostatku vzácných zemin, které se také těží v Číně.

  3. A to je nenapadne to nejjednodušší řešení – vzít čip z pračky?
   To se můžou naši politruci snažit jak chtějí, ale on je nikdo NEPOSLOUCHÁ!

   1. Čipy z praček použít nemohou, protože je prý už vykoupilo Rusko a používají je do těch raket, co posílají na Ukrajinu. Stejné čipy jsou i v některých tepelných čerpadlech, proto se už i ty kradou.

 2. Abych podpořil Alefovo „učit se“, dám do placu prastarý vtip:

  Dohadovali se Marx, Engel a Lenin, zda je lepší mít manželku, či milenku.
  Marx říká : “ Zásadně manželku. Aby mohl člověk dělat revoluci, potřebuje mít jisté zázemí. “
  Engels tvrdí : “ Manželství je buržoazní přežitek. Jedině nejistota s milenkou udrží revolučního ducha v pohotovosti. “
  „Co ty o tom soudíš, soudruhu Lenine ?“
  Lenin na to : “ No, nejlepší je mít manželku i milenku. Manželka si myslí, že jsi u milenky, milenka si myslí, že jsi s manželkou, a ty zatím můžeš být v knihovně a …..
  učit se, učit se, učit se !!! „

 3. No, asi bych totuo cesto požádal o vytvoření Blogu a sem tam něčím obludným přispěl. Mám v plánu, podle toho jak dopadne Udavačská Akademická Aférka upravit dosud nevydanou Výzvu vědcům.

  Systém je nějakým derivátem Woldrpresu? Umí vkládat obrázky? Jak moc bazírujeme na copywrightu obrázků? A GDPR máme u pr… nebo raději řešíme?

 4. Tak mě, prosím, Alefe, vymažte ze seznamu autorů, kde jsem zařazen jako Godot. Mandalan tam také ještě je, ale jako autoři jsme už na tom stejně.
  Ať je pokoj.
  Díky.

  1. Tím by se Vaše texty staly nedostupnými. – Knihy se z knihovny taky nevyřazují jen proto, že jejich autor už nežije nebo když jen přestane psát…

 5. Pár mých nejbližších odjelo do Francie v počátku listopadu. Zanechali mi jenom tuhle stránku. Já nebudu volit nikoho.

 6. Pane Zakladateli,
  pojem deepweb je jiz nekolik let pouzivan. Jsou jim oznacovany ruzne analiticke aplikace (napr. bank) a take ruzne typy robotu (napr. Google). Proste jsou to vesmes programy, ktere vlastne bezi na pozadi normalniho, viditelneho webu.
  Stejne tak existuje pojen deepinternet a vlastne to je to same. Je to pel-mel vseho mozneho, jen to neni normalne pristupne.
  Poznamka – musi to byt alespon trocho legalni.
  Pokus to neni legalni, pak se pouzivaji pojmy darkweb a darkinternet – darknet.

  1. Je to tak. Deepweb jsou i všechny zájmové weby a sociální sítě, které mají většinu obsahu přístupnou jen na heslo. To slovo se někdy chápe jako tajemné, ale takový web používají skoro všichni, co jsou na internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *