4 října, 2023

Kdo je kdo

„Nečti to,“ pohladila mne žena pohledem, úsměvem, a pak i dlaní po hřbetu mé ruky. „Jen si ničíš játra.“ – Měla pravdu jako vždy. Zbytečně se rozčiluju.

—ﬡ—

Olga Sommerová, celý text v Národních novinách:

Ty volby jsou nebezpečný nástroj, protože volit může každý

Čím víc lidí přijde k volbám, tím je to horší. Ta většinová společnost skutečně není vzdělaná, nemá promyšlené ty společenské děje, jak to půjde dál a co se stane.

„Ty volby jsou nebezpečný nástroj, protože volit může každý a volí i lidé, kteří nejsou vzdělaní, kteří se nezajímají o politiku, všechny ty souvislosti, ale skočí na ty populistické nabídky, a to je to nebezpečí teďka po celé Evropě i v Americe,“ posteskla si. „Ti lidé, kteří se nemají příliš dobře, ti chudí, ať už vlastní, nebo nevlastní vinou, tak skáčou na špek populistům jako je Babiš, kteří slibujou, ale nikdy nic nesplní. Čím víc lidí přijde k volbám, tím je to horší.

Ta většinová společnost skutečně není vzdělaná, nemá promyšlené ty společenské děje, jak to půjde dál a co se stane.“

Režisérka se silně vymezuje jak proti prezidentu Zemanovi, tak proti Andreji Babišovi, a to přestože holding Agrofert finančně přispěl na distribuci jejích snímků „Věra 68“ o gymnastce Věře Čáslavské a také „Magický hlas rebelky“. A to statisícovými částkami. „S firmou pana Babiše jsem nespolupracovala, jeho firma se pouze podílela na distribučních nákladech zmiňovaných filmů,” tvrdí nyní Sommerová.

Přeložme si prohlášení paní Sommerové do češtiny:
S Babišem jsem nespolupracovala, jenom jsem si brala jeho peníze.

—ﬡ—

Erik Tabery v ČT, celý text v Parlamentních listech:

Do rad nemáte vybírat podle toho, co si myslí společnost.

Nejdřív zlikvidujete veřejnoprávní média, u soukromých médií se to řeší jinak, třeba speciálně zdaníte příjmy z inzerce nebo zkomplikujete život jejich zaměstnancům nebo majitelům.

K volbám radních do Rady ČT novinář z Respektu mimo jiné řekl: „Do rad nemáte vybírat podle toho, co si myslí společnost; zaprvé ta společnost si může za chvilku myslet úplně něco jiného, to není vůbec relevantní. Tam jde o to, aby tam byla nějaká kompetence. A my na tu kompetenci pořád zapomínáme. I u té politiky, ale holt tam si to vybírají voliči, ale i právě u těch institucí. A my to potom i vidíme v jednání těch rad, kdy se ta jednání mění o nějakou vendetu nebo pokus někoho odstřelit jenom proto, že prostě nevyhovuje. Vytváří se další šarády, jako když jde paní Lipovská na jednání s policejní ochrankou, což je podle mě další forma nátlaku a skandalizace instituce a generálního ředitele,“ řekl tajemně Tabery.

—ﬡ—

Věra Jourová, celý text na Aktuálně.cz

Odstřihnout dezinfoweby od inzerce. Musíme je vyhladovět.

Zatím je to dobrovolné, ale v momentu, kdy vstoupí v platnost evropské nařízení o digitálních službách, což by mohlo být v roce 2023, se kodex stane polopovinnou normou.

„Pro mě je zásadní, abych ke kodexu přitáhla co nejvíce těch, kdo fungují v inzertním byznysu. Různé asociace značek a reklamních kanceláří, instituce, které se živí správou dat. Protože v momentu, kdy se rozhodnou nepouštět svoje peníze do prostoru, kde se to hemží dezinformacemi, půjde o zásadní cestu k vyhladovění hlavních pachatelů.

Potřebujeme, aby se ke kodexu přidalo co nejvíc těch, kdo prodávají reklamu, a aby se začali o věc zajímat klienti, kteří si reklamu kupují. Zkrátka aby začalo být společensky nepřijatelné prodávat nějaké zboží nebo službu poblíž dezinformací, které mají za cíl tu společnost ničit, rozkládat a způsobovat jí problémy. Kodex bude působit jako apel dovnitř byznysu, jako výzva k samoregulaci.

Zatím je to dobrovolné, ale v momentu, kdy vstoupí v platnost evropské nařízení o digitálních službách, což by mohlo být v roce 2023, se kodex stane polopovinnou normou. Pokud se prokáže, že nějaká platforma neučinila opatření proti dezinformacím, bude jí hrozit sankce – až do výše šesti procent ročního obratu. Jedním z těchto opatření bude právě podpis kodexu…“

—ﬡ—

Jaroslav Foldyna, celý text v Parlamentních listech:

Evropu řídí ti, co chtějí zničit svobodu.

Vstali noví tyrani, a více, než kdo byl před třiceti lety v StB, mě zajímá, kdo je dnes v Aspen Institutu.

„Ač to tak pár let nevypadalo, dnes je jasné, že snahy o omezování svobod se nejspíš budou vracet donekonečna, takže jestli se vrátí tato novela nebo nějaká jiná, je vcelku nepodstatné. Bohužel se v Evropě dostala k moci sorta lidí, kteří zřejmě nenávidí svobodu a chtějí ji zničit, a totéž platí pro Českou republiku, kdy se ti nejhorší nepřátelé svobody demokracie, zdá se, už nezadržitelně derou k moci rovněž. Víte, bojovat dnes proti KSČM je totéž jako bojovat v roce 1933 proti Habsburkům. Vstali noví tyrani, a více, než kdo byl před třiceti lety v StB, mě zajímá, kdo je dnes v Aspen Institutu.“

—ﬡ—

Dnes, můj milý dezinformační deníčku, bez jakéhokoli dalšího komentáře. Líp než pan Foldyna bych to neřekl.

—ﬡ—

2 thoughts on “Kdo je kdo

 1. Snahy o plíživé nastolení totality neustávají.
  Ti jedině správní se budou stále snažit, nastolit svoje řády na úkor ostatních.
  A my ostatní se budeme snažit jim v tom zabránit (volby), byť momentálně taháme za kratší konec provazu.
  Potřebovali bychom zákon (jako v USA, Rusku, Izraeli) který mj. nařizuje neziskovkám beroucí peníze ze zahraničí zaregistrovat se jako zahraniční agent.
  A osobně bych zakázal absolventům Aspen institutu a podobných zájmových sdružení zákaz práce ve státní správě.
  Ať je zaměstná ten, jehož zájmy zastupují a prosazují.

  1. „A osobně bych zakázal absolventům Aspen institutu a podobných zájmových sdružení zákaz práce ve státní správě.“

   Ale dyť oni v tom Aspenu právě proto jsou, aby skrze státní správu mohli tlačit agendu svých loutkovodičů! – Původně jsem měl vybrány pouze dva „příspěvky“: Erika a Věru. Strašně se mi líbí, jak Erik má dopředu „v gatích“ z toho, co Věra doporučuje. Asi se zapomněli domluvit. – Křivule Sommerová se mi do toho pak namontovala jaksi samovolně těmi obavami z demokracie, kterou Jourová tak urputně chrání: taky se, holky, nějak zapomněly domluvit.

   Foldyna je k nim jen pro kontrast. Umím si ho představit jako českého premiéra, českého „Orbána“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *